Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Рууни с мечтан дебют за Ди Си Юнайтед

Уейн Рууни изживя своя мечтан дебют за Ди Си Юнайтед. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Евертън облече за първи път фланелката на новия си отбор при успеха на тима над Ванкувър Уайткепс с 3:1. Въпреки че не отбеляза гол в двубоя, Рууни се отчете с асистенция за второто попадение на Пол Ариола. Третият гол за отбора на Ерик Тохир отбеляза Ямил Асад.
32-годишният Рууни започна срещата от резервната скамейка. В 58-ата минута бившият английски национал бе приветстван от 20 хил. души на "Ауди Фийлд" и набързо се превърна в техен нов любимец. Рууни асистира за втория гол на Пол Ариола в 80-ата минута, като преди това бе замесен и при първия гол на американеца. Преди това Ямил Асад бе открил резултата с хубав гол в 27-ата минута.

“Исках да играят толкова, колкото публиката искаше да ме види. Надявам се, че ще мога да им донеса много победи”, коментира бившият английски национал.