40-годишен с титла на "Уимбълдън"

Американецът Майк Брайън спечели 17-а титла от Големия шлем на двойки (мъже) и първата без своя брат близнак. Майк Брайън в тандем със сънародника си Джак Сок триумфираха на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън" след победа на финала над Рейвън Клаасен от Южна Африка и Майкъл Винъс от Нова Зеландия с 6:3, 6:7(7), 6:3, 5:7, 7:5.

40-годишният Майк Брайън е най-възрастният шампион на двойки на "Уимбълдън" в съвременния тенис. Първите 16 титли от шлема, включително три от "Уимбълдън", Майк Брайън спечели със своя брат близнак Боб, който обаче лекува контузия и пропусна тазгодишното издание на турнира. Със 17-ия трофей Майк Брайън изравни постижението на австралиеца Джон Нюкъмб, който е другият със 17 титли от шлема на двойки.

За Джак Сок трофеят от "Уимбълдън" е втори в кариерата на двойки. През 2014 година той спечели с Вашек Поспишил след победа на финала над братята Брайън. Брайън и Сок, седми в схемата на турнира, надделяха на финала след тежка битка, продължила три часа и 39 минути. Двубоят бе изключително равностоен и бе решен след пети сет, в който Брайън и Сок направиха ключов пробив в 11-ия гейм и поведоха с 6:5, след което затвориха мача на свой сервис за 7:5.