Рома мачка с 9:0, Шик и Джеко блестят (видео)

Отборът на Рома стартира ударно контролите си през това лято. "Джалосорите" разгромиха с 9:0 тима на Латина като гост, а Патрик Шик отбеляза хеттрик през първото полувреме. Голаджията на тима Един Джеко пък добави две попадение през втората част. Новото попълнение Иван Маркано, Лука Пелегрини, Лоренцо Пелегрини и автогол на Манес, бяха автори на другите попадения за "вълците".

Тимът от четвърта дивизия на Италия не можа да окаже никаква съпротива на момчетата на Еузебио ди Франческо, които водеха с пет гола още в 27-ата минута, а на полувремето резултатът набъбна на 6:0.

Талантливият нападател Шик вкара хубав гол още в петата минута, а дебютиралият за тима защитник Маркано със задна ножица удвои във 11-ата минута. Младият Лука Пелегрини вкара за 3:0, след което Шик беше точен от дузпа, а веднага след него Лоренцо Пелегрини се разписа с много красив прехвърлящ удар.

В 38-ата минута Шик с технично изпълнение вкара своя хеттрик. Именно чехът, който през лятото се е готвел с хокеен треньор, показа отлична форма от началото на подготовката.

Манес си вкара автогол в 66-ата минута, когато засече в своята врата центриране от корнер на Рома. Деветката на гостите Джеко, който също демонстрира добра форма, с майсторски изпълнения вкара още два гола. Първо беше точен в 73-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а след това финтира вратаря на домакините в 79-ата минута.

Няколко хиляди тифози дойдоха да видят изявите на Хавиер Пасторе, който не успя да покаже най-доброто от себе си в халфовата линия на 4-3-3, където беше в компанията на Даниеле Де Роси и Лоренцо Пелегрини. 19-годишният Лука Пелегрини беше доста активен на лявото крило, като напълно заслужено вкара и гол.

Младият Джъстин Клуйверт също се включи добре, но не успя да вкара своя първи гол за тима. Давиде Сантон пък показа голямо желание в дебюта си за Рома.

ЛАТИНА - РОМА 0-9