Арсенал стартира с 8:0 след Венгер (видео)

Отборът на Арсенал стартира подготовката си с впечатляващото 8:0 срещу петодивизионния Борехъм Ууд. Това бе първи мач след 22-годишната ера на мениджъра Арсен Венгер, който напусна поста в края на миналия сезон. Новият мениджър на лондончани Унай Емери дебютира начело на тима.

Последното попълнение в ерата "Венгер" Пиер-Емерик Обамеянг беше ключовият играч за “артилеристите” в този мач, отбелязвайки хеттрик само в рамките на 10 минути (7’, 9’, 17’). До края на първото полувреме Рийс Нелсън (35’) и Александре Лаказет (39’) също се разписаха и така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 5:0.

На почивката Емери смени целия отбор, но това не се отрази върху играта на тима. Шест минути след подновяването на играта юношата Еди Нкетиа покачи на 6:0, а Джеф Рейн-Аделаид (71’) и Хенрих Мхитарян (79’) оформиха крайното 8:0.

Следващата контрола на Арсенал е на 26-ти юли срещу Атлетико Мадрид от Интернешънъл Чемпиънс Къп. Двубоят е от 14:45 часа българско време в Сингапур.