ФК Севлиево се измъчи, но подчини съседите от Габрово

Едноименният тим на град Севлиево надделя с 2:1 срещу гостуващия му Янтра (Габрово) в контролна футболна среща. Стана същинско съседско дерби. Домакините обаче закономерно го спечелиха. През първото полувреме никой не взе превес. По два пъти вратарите бяха поставени на изпитание. В 41-ата минута обаче юношата на Севлиево – Йордан Иванов (играл през миналия сезон за Янтра-Габрово) вкара изключително красив гол с глава, след като плонжира за да засече центрираната от Альоша Илиев топка. През втората част севлиевци държаха инициативата. В 58-ата минута обаче Пламен Кожухаров проби и подаде на Кристиян Василев, който изравни. В следващите минути Илиев и Димитър Байдаков пропуснаха да вкарат в габровската врата. Накрая новопривлечения от Локо (ГО)- Петър Казаков реализира попадение-шедьовър от фаул от 30-ина метра.