Монтана и Миньор не се победиха на "Огоста"

Монтана и Миньор (Перник) завършиха 1:1 в контролна среща играна на стадион „Огоста”. Домакините бяха по-активни преди почивката откриха резултата в 33-та мин., когато Тони Тасев с диагонален удар изпрати топката в близкия ъгъл на вратаря Станислав Димитров. Преди това едно от новите попълнения в лятната селекция на монтанци Димитър Георгиев стреля в напречната греда, а далечен шут на друг от новите Димитър Илиев, бе избит в корнер от вратарят Станислав Димитров. Гостите също имаха ситуация за гол, но ударът на Петър Тончев се отби от дясната греда. След почивката Миньор заигра по-добре и в 78-та мин. резервата Стивън Милчев прехвърли технично вратаря Марин Орлинов и изравни.

Монтана: Ивайло Василев, Васил Попов, Стефан Цонков-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Тони Тасев, Николай Гавов, Атанас Илиев, Сергей Георгиев, Димитър Георгиев (Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Румен Трифонов, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов), Ивайло Стоянов, Айкут Рамадан, Семен Шептецкий). Треньор: Ферарио Спасов.

Миньор: Станислав Димитров, Димитър Савов, Ангел Грънчов, Антон Киров, Виктор Райчев, Илиян Илиев-кап., Стоян Кадифчин, Петър Тончев, Тодор Чаворски, Кристиян Слишков, Александър Манолов (Даниел Леонтиев, Мартин Василев, Божидар Атанасов, Александър Асенов, Стивън Милчев, Денислав Балев, Кристиян Пламенов, Иван Александров). Треньор: Николай Тодоров.

Съдия: Николай Малджански.