Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ботев (Пд) чака Левски след победа в последната си контрола

Отборът на Ботев (Пловдив) загря за първенството в Първа лига с победа с 3:1 над втородивизионния тим на ФК Царско село. Головете за “канарчетата” реализираха Стивън Петков, Тодор Неделев и младокът Крис Добрев.

Наставникът на “жълто-черните” Николай Киров даде шанс на доста млади футболисти, сред които Милко Георгиев, Атанас Янков, Благовест Данчев и Слави Шопов.

Срещата започна силно за пловдивчани и още в 11-ата минута Стивън Петков се възползва от груба грешка в отбраната на Царско село. Нападателят на “канарчетата” се озова очи в очи със стража на гостите Росен Андонов и не пропусна да даде аванс на своя отбор. В 31-ата минута Тодор Неделев пък удвои преднината на Ботев след добро изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дуде Ндонгала. Последва леко отпускане в редиците на Ботев, което позволи на ФК Царско село да върне едно попадение чрез Китан Василев в 38-ата минута. Неприятното в случая бе, че бранителят на “канарчетата” Димитър Пиргов получи контузия и бе заменен от Кристиян Димитров. В 65-ата минута Крис Добрев реализира трето попадение във вратата на гостите. Младокът получи прекрасен пас от друг юноша на “канарчетата” Милко Георгиев, след което премина стража на Царско село с добър финт довкара топката в опразнената врата.

Това бе и последната проверка за Николай Киров и възпитаниците му, които ще приемат отбора на Левски в първа среща от новия сезон в Първа лига. Двубоят е в събота, 21 юли.
СНИМКА: Ботев (Пловдив)