Вихрен победи Беласица

С победа стартира контролите от лятната си подготовка Вихрен, след като надигра Беласица Петрич с 1:0 на градския стадион в Сандански. През първата част на срещата имаше положения и пред двете врати, но ударите на Запро Динев, Васил Тачев и Благой Наков от Беласица бяха неточни. В 23-та минута след центриране от статично положение от ляво в наказателното поле на петричани топката се отби от защитник, попадна в Мартин Митов и новопривлеченият футболист откри резултата с диагонален удар в далечния ъгъл.

През втората част на срещата наставниците на Вихрен Атанас Ласков и на Беласица Данаил Бачков пуснаха в игра нови футболисти. Темпото и качеството на игра спаднаха чувствително и не се стигна до нищо опасно и пред двете врати. Следващият контролен мач на отбора на Беласица ще бъде в сряда, 18 юли, от 18 часа на стадион Свети Петър в Банско срещу едноименния тим. Вихрен ще играе втората си проверка на 21 юли, събота, срещу Пирин Разлог.