Септември приключи лагера в Разлог с победа над Хебър

Отборът на Септември (София) завърши своята предсезонна подготовка с победа на Хебър (Пазарджик). Играчите на Николай Митов записаха 4 победи и 2 равенства, като във вчерашната контролна среща "септемврийци" се наложиха с 3:1 над своя съперник.

Николай Митов заложи на следния стартов състав: Валентин Галев, Серхио Кастанеда, Васил Добрев, Аласан Диаби, Иван Стоянов, Фабиано Алвеш, Асен Чандъров, Борис Галчев, Ишмаел Байду, Крис Гади и Георги Русев. Двата отбора изиграха хубав мач, като през първата част столичани имаха лек превес над случващото се на терена. В 12-ата минута Борис Галчев бе близо до това да открие резултата след изпълнение на свободен удар, но топката срещна горната греда на вратата на Хебър.

В 30-ата минута именно капитанът на Септември откри резултата, след като Иван Стоянов центрира отдясно, Крис Гади продължи към Галчев, а той останал в непосредствена близост до стража на Хебър, прати топката в мрежата за 1:0. На два пъти Ишмаел Байду имаше добри възможности да покачи резултата, а пропуски направи още и Крис Гади.

На полувремето в игра влезна Мирослав Будинов, който замени Георги Русев. Таранът застана на върха на атаката, а Крис Гади мина по фланга. В 63-ата минута след хитър пас на Борис Галчев, Крис Гади излезна зад защитата на Хебър и покачи на 2:0. В 73-ата минута перфектно центриране от корнер на Борис Галчев бе засечене от Мирослав Будинов, който покачи на 3:0.

Николай Митов направи няколко промени в състава, а леко отпускане в редиците на "септемврийци" позволи на играчите в зелено да върнат едно попадение. Същите имаха още няколко добри възможности, като в 85-ата минута Валентин Галев спаси отсъдената дузпа.