В Белфаст: Не сме срещали толкова добър отбор като Лудогорец

В Белфаст продължават да са впечатлени от нивото на отбора на Лудогорец, след като местният шампион Крусейдърс падна в първата среща в квалификациите на Шампионската лига с 0:7. Джеф Спиърс, който е асистент-мениджър нарече Лудогорец най-силният съперник, който са срещали някога в европейските си участия.

"Без никакво съмнение и с голяма разлика пред останалите, те са най-добрият отбор, който сме срещали в Европа. Ти няма как да спечелиш седем титли подред, без да имаш такова качество. Ние сме на години след тях като развитие. Само преди няколко години те победиха Арсенал и завършиха наравно с Ливърпул. Мачът ни с тях е приключил, но винаги има възможност да играеш за честта си и да вкараш някой гол за феновете, заяви Джиф Спиърс.

97 Лудогорец - Крусейдърс

На почивката резултатът беше 2:0 за българския шампион, а през втората част резервата Якуб Швиерчок вкара хеттрик в рамките на 7 минути. От няколко седмици и Крусейдърс може да се похвали с професионален статут на клуба, след като играчите получиха трудови договори, а мениджърът Стивън Бакстър се обвърза за пет години. "Ние ще се опитаме да следваме пътя на Лудогорец, но в момента сме още в самото начало, обясни още помощник-треньорът.