Словения не даде шанс на България на старта на ЕвроБаскет

България загуби от Словения с 52:71 в първия си мач от ЕвроБаскет 2018 Дивизия Б за младежи до 20-годишна възраст. Воденият от Тити Папазов тим бе надигран от съперника по всички показатели, като гостите държаха инициативата през абсолютно целия двубой и заслужено спечелиха в столичната зала “Универсиада”.

Словенците грабнаха инициативата рано през мача и бързо поведоха с 2:10. Същевременно българското нападение бе изпъстрено с множество грешки, което не позволяваше на “лъвовете” да стигнат до нещо съществено в атака. Българите все пак се държаха сравнително близо до съперника и в средата на частта бяха само на 3 точки - 9:12. Словения обаче затвори частта силно, за да поведе с 11:23. Добро начало и серия от 6-0 върна България на приемлива дистанция за 17:23. Словенският отговор обаче бяха 5 поредни точки за нова двуцифрена разлика и 17:28, след което гостите поддържаха комфортния си аванс до почивката, която дойде при 24:37.

Третата четвърт премина изцяло под контрола на Словения, като баскетболистите на гостуващия тим задържаха двуцифрената разлика през почти целия период, а след 30 минути бяха напред с 16 точки - 37:53. В първите минути на последната четвърт разликата доближи 20 точки. Проблясъците в българските редици бяха рядкост, Словения пък продължи да диктува темпото и да играе със самочувствие и в резултат на това заслужено триумфира - 52:71.

Мирослав Васов и Иван Алипиев вкараха по 12 точки за България. Йордан Минчев добави 8, но при слаба стрелба от игра (3/15), докато роденият в Сърбия Мартин Сотиров дебютира за страната ни с 4 точки и 3 борби.