Две греди спряха Верея срещу Славен Белупо

Верея изигра последната си контрола от подготвителния си лагер в Марибор, Словения.

Старозагорският тим изигра добър мач, но загуби с 0:2 от Славен Белупо (Хърватия). Късметът не беше на страната на футболистите на Верея и през първото полувреме Антон Огнянов и французинът Родриг удариха на два пъти гредата на противниковата врата.

Хърватите откриха резултата в 40-ата минута след като удар на играч на Славен Белупо рикошира в Родриг и влетя в мрежата.

След почивката Верея пропусна да изравни в 60-ата минута, когато Здравко Илиев от чиста позиция не успя да се разпише.

Три минути по-късно хърватите отбелязаха втория гол. След центриране от корнер футболист на Славен Белупо вкара второто попадение.

Малко по-късно Симеон Мечев отправи опасен удар, но топката профуча край страничната греда на хърватите.

В четвъртък Верея се завръща в Стара Загора и отборът ще продължи с подготовката си за началото на новия сезон в Първа лига. Тренировките ще се провеждат на базата на клубния стадион "Трейс Арена". До домакинството си срещу Септември от първия кръг Верея няма да играе друга контрола. Двубоят е на 22 юли (неделя) от 18,30 часа в Стара Загора.