Кербер се завърна на финала на "Уимбълдън"

Анжелик Кербер ще играе на финала на "Уимбълдън" за втори път в кариерата си. 30-годишната германка се справи с Альона Остапенко, побеждавайки я с 6:3, 6:3 след 1 час и 7 минути игра. Кербер ще има втори шанс за титлата в Лондон, след като през 2016 г. загуби финала от Серина Уилямс.

За Остапенко това бе най-доброто представяне на "Уимбълдън". Шампионката от "Ролан Гарос" от миналата година достигна до тази фаза без загубен сет, но трябваше да преклони глава пред по-опитната германка.

Двубоят започна равностойно, като Кербер по-често затрудняваше съперничката си при нейн сервис. Остапенко разчиташе на типичната си агресивна игра, докато германката бе по-търпелива и това се оказа успешна стратегия. Анжелик стигна до първия пробив за 4:3 и от този момент имаше сериозно предимство. Тенисистката от Латвия не се справяше добре със защитната игра на Кербер и това водеше до грешки. Тя допусна двойна грешка на сетбол и загуби първата част с 3:6.

Във втория сет грешките на Остапенко се увеличиха и след ранен пробив германката поведе с 3:0. Кербер продължи да е изключително постоянна в играта си и не след дълго водеше с 5:1. Съперничката й спаси мачбол, вкара няколко великолепни уинъра, постигна пробив и остана в мача. Тя изигра още един добър гейм и стигна до шанс за пробив в следващия, но германката се справи и успя да стигне до победата.