ФК Севлиево тръгна с разгром

Вицешампионът на Северозападната Трета лига – ФК Севлиево, започна контролите със 7:0 над гостуващия му Бенковски (Бяла). Поне още толкова попадения пропиляха футболистите на Анатоли Тонов. Борислав Трендафилов откри в 30-ата минута, а до края на полувремето съотборниците му се изредиха да пропускат. След почивката обаче коригираха мерника си. Альоша Илиев, Макс Велков, Иван Кирев и два пъти Георги Василев (единия гол от дузпа) реализираха за разгромната победа.

Липса на късмет попречи на спонсора Цветан Ботев също да се разпише. Той влезе през втората част, уцели гредата и отправи няколко страховити удара. Следващата контрола на севлиевци е на 14 юли срещу гостуващия му Янтра. Следват спаринги у дома със Спартак (Плевен) - 18 юли, в Ловеч (Литекс представя отбора си пред феновете) – 21 юли, в Свищов с Академик – 25 юли, домакинства срещу Ботев (Луковит) - 28 юли и Партизан (Червен бряг) - 1 август.