Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Надал надделя в епичен сблъсък с Дел Потро

Рафаел Надал трябваше да прекара 4 часа и 47 минути на корта, за да се справи с Хуан Мартин Дел Потро на четвъртфиналите на “Уимбълдън”. Световният номер 1 изоставаше с 1:2 сета, но стигна до крайния успех с 7:5, 6:7(7), 4:6, 6:4, 6:4. След отпадането на Федерер по-рано през деня Надал се превърна във фаворит за трофея, но в петък ще се изправи срещу Новак Джокович на полуфиналите.

Джон Иснър стигна до първия си полуфинал на турнир от Големия шлем от 41-я опит. Американецът надви канадеца Милош Раонич с 6:7(5), 7:6(7), 6:4, 6:3 и ще се изправи срещу южноафриканеца Кевин Андерсън, който победи изненадващи Роджър Федерер по-рано през деня. Иснър, който все още не е загубил гейм на собствен сервис през турнира, спаси единствения брейкбол на Раонич в мача. Иначе канадецът заби 31 аса срещу 25-те за американеца, но допусна три пробива, включително един в последния гейм на срещата.

Двубоят бе битка за всеки инч от самото начало, като двамата си разменяха мощни удари от дъното на корта. Надал имаше леко предимство в първия сет. Той бе стабилен при свой сервис и по-често затрудняваше съперника при неговите подавания. Испанецът успя да спечели сета при втората си възможност със 7:5.

Рафа изглеждаше непробиеваем, но Дел Потро поддържаше нивото и мачът вървеше гейм за гейм. Така се стигна до 4:4 във втория сет, когато Краля на клея допусна няколко грешки от форхенд, което доведе до пробив и аржентинецът сервираше за сета. В следващия гейм обаче след двойна грешка се стигна до брейк пойнт, от който Надал се възползва и изравни за 5:5. Стигна се до тайбрек, в който испанецът поведе с 6:3. След два пропуснати сетбола той направи двойна грешка и резултатът бе изравнен за 6:6. В крайна сметка Хуан Мартин успя да надделее с 9:7 и се върна в мача.

След това развитие Дел Потро бе още по-уверен в третата част, за да отстраниш световния номер 1 ти трябва доста повече от това. Аржентинецът показа самообладание и успя да постигне решителен пробив, с който спечели третия сет с 6:4. Рафа далеч не се бе предал, а заигра по-амбицирано в четвъртата част. Той постигна пробив за 3:2 и запази аванса си до края на сета, като спечели с 6:4.

Двамата вече бяха прекарали над четири часа на корта, но нивото на игра в петия сет сякаш бе още по-високо. Те направиха няколко невероятни разигравания и гонеха всяка топка докрай. И двамата в някакъв момент се оказаха на тревата след подхлъзвания. Изглеждаше, че Надал имаше по-голям запас от физически сили и сякаш имаше предимство. Той проби отново за 3:2 и се справи с опита на Дел Потро да отговори, като спаси две възможности за пробив в следващия гейм. Рафа се справи, но трябваше да положи още усилия, за да стигне до крайната победа.