Делио Роси: Не трябва да се срамуваме

Наставникът на Левски Делио Роси коментира днешната загуба с 1:0 от Вадуц в среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Италианският специалист е на мнение, че футболистите на “сините” не трябва да се срамуват от поражението в Лихтенщайн, а също така сподели, че контузията на Кали Тиам на загрявката е указала своето влияние върху развоя на мача.

“Това беше мач, за който се наложи да променим настройката си бързо. Трябваше да направим промяна още на загрявката. Бяхме се подготвили по различен начин. Не играхме добре през първото полувреме”, започна италианецът.

“Със сигурност нито една загуба не е приятна. Не мога да кажа, че е срамна, но имахме възможност да се върнем в мача. Можеше съвсем спокойно да изравним. Във футбола се случва да загубиш. През първото полувреме не бяхме равностойни. Не се представихме добре нито в атака, нито в средата на терена. През втората част те се прибраха назад. Не успяхме да ги пробием. Имахме няколко добри възможности, но не успяхме да се възползваме. Не ни липсва само Паулиньо. Играхме с много футболисти, които играят за първи път в такъв мач. Не мисля, че Паулиньо ще може да се оправи на 5 дни. Мача ще го решат тези, които излязат на терена”, допълни Роси.

“Все още не съм говорил с доктора. Мисля, че той ще даде по-добра оценка за състоянието на Тиам и Мариани. Левски трябва да играе повече като отбор. В някои моменти не играхме като отбор. Случва се да има липса на свежест. В този мач се видя, че младите футболисти все още не са готови”, каза още треньорът.

"Младите могат да имат и добър ден, но те все още не са готови. Не могат да разрешат проблемите ти. Феновете имат право да правят своите равносметки и да оценяват играта на футболистите. Моята задача е да тренирам тези играчи, на които мога да разчитам. Ясен е въпросът с Вутов. Не се стигна до финансово споразумение между футболиста и клуба. Нито една загуба не е приятна. Когато загубиш, започва да се говори за срам и да се говори за добър и лош. Може да не сме играли добре, но не трябва да се срамуваме. Срам трябва да изпитват тези, които крадат. Искам да бъда ясен за това. Всеки може да мисли така, както иска”, завърши италианският специалист.