Черно море постигна четвърта победа в контролите

Черно море записа четвърта победа в контролните срещи по време на подготовката на тима за новия сезон. Във втората си проверка днес варненският тим победи втородивизеонния Несебър с 3:0. Домакините започнаха много добре мача и още във 2-та минута можеха да поведат, но след удара на Георги Божилов от 20-тина метра топката премина на сантиметри встрана от вратата на Несебър. В 9-та минута след многоходова атака Жак Пехливанов от гостите стреля опасно по диагонал отдясно по земя, но топката мина на сантиметри о страничната греда на вратата на Черно море.

Домакините откриха резултата в 22-та минута. Мехди Фенуш проби отляво и върна топката около точката за изпълнение на дузпа и новото попълнение на Черно море Жоржиньо откри резултата. В 33-та минута Атанас Зехиров от домакините стреля много опасно, но за късмет на гостите топката излезе в аут. В 42-та минута Мариян Огнянов подаде към нахлуващия в наказателното поле на Несебър Атанас Зехиров, който със страхотен удар от воле удвои преднината на Черно море. През първото полувреме гостите се отчетоха с още два удара към вратата на Черно море, но и двата пъти топката попадна в ръцете на вратаря Благой Макенджиев. През първата част домакините на два пъти имаха претенции за дузпа за нарушения срещу Ертан Томбак и Георги Илиев, но съдията не отсъди наказателни удари.

В 74-та минута на мача, след двойно подаване, Жоржиньо изведе в отлична позиция Ертан Томбак и младият футболист на Черно море покачи резултата на 3:0.

Досега Черно море изигра пет проверки. "Моряците" записаха победа над Черноморец (Балчик) във Варна с 4:2, а по време на лагера си в Банско надделяха над Гандзасар (Армения) с 2:1 и записаха две равенства срещу украинския Олександрия 1:1 и срещу Септември 2:2. По-рано днес Черно море победи Лудогорец 2 с 2:0. Последната контрола на тима на Илиан Илиев е в събота срещу Поморие, като преди мача е официалното представяне на състава на Черно море за новия сезон. Черно море стартира новия сезон на 20 юли с мач срещу Ботев (Враца), който ще се играе на стадион "Тича" от 20.45 часа.