Витоша (Бистрица) спря победната серия на Ботев в контролите

Победната серия на Ботев (Пловдив) в контролите от лятната подготовка бе прекъсната. Тимът на Николай Киров завърши наравно 1:1 с отбора на Витоша (Бистрица). Срещата между двата тима се проведе на едно от помощните игрища на базата на “канарчетата” в квартал “Коматево”. Първото попадение в двубоя падна още в 6-ата минута след страхотен гол на Дуде Ндонгала, който остана непокрит в наказателното поле на гостите. Двадесет минути по-късно новото попълнение на Витоша Наско Милев изравни резултата. Младокът се възползва от грешка в отбраната на пловдивчани, реализирайки във вратата на своя бивш клуб. Топлото време в Пловдив не позволи на двата тима да разгърнат пълния си потенциал през първата част на срещата и футболистите на Николай Киров и Росен Кирилов се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Второто полувреме започна по-добре за “жълто-черните”, които диктуваха събитията на терена и търсеха по-настоятелно второ попадение във вратата на “бистришките тигри”. На няколко пъти обаче последното подаване не достигаше до нападателя на "канарчетата" Стивън Петков. Гостите от Витоша пък така и не успяха да създадат нещо по-интересно пред вратата на Ботев. До края на двубоя липсваха интересни положения за двата тима и закономерно срещата завърши при равен резултат. В събота (14.07) Ботев ще представи отбора в мач срещу втородивизионния тим на ФК Царско село. Срещата ще започне в 11:00ч. на централния терен на базата в квартал “Коматево”.

Съставът на Ботев: Иван Чворович, Йордан Минев, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Филип Филипов, Лъчо Балтанов, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Васил Шопов, Густаво Афонсо (Мартин Димитров, Костадин Ничев, Радослав Терзиев, Милко Георгиев, Слави Шопов, Стивън Петков, Радослав Апостолов, Благо Данчев, Атанас Янков)