Лудогорец с исторически разгром на старта в ШЛ, поляк с хеттрик за 7 минути (видео+галерия)

Лудогорец стартира повече от убедително в ШЛ, след като разгроми със 7:0 северноирландския Крусейдърс в първи мач от първия предварителен кръг на най-комерсиалния клубен турнир. С хеттрик се отличи резервата Якуб Шверчок, който оформи постижението си в рамките на седем минути (73, 78, 80), на два пъти вкара Марселиньо (25, 66), веднъж се разписа Клаудиу Кешерю (53), а Браун си отбеляза автогол (40).

Успехът на българския шампион се оказа и исторически, тъй като това е най-голямата победа на разградчани в европейските клубни турнири.
97 Лудогорец - Крусейдърс

Орлите можеха да открият резултата още в третата минута. Тогава Марселиньо изведе великолепно Вандерсон сам срещу вратаря, но бразилецът бе застигнат от бранител на гостите и не успя да отправи удар.

В 15-ата минута молдовският рефер Думитри Мунтеан имаше всички основания да изгони Бърнс, който нарочно стъпи върху гърба на падналия Марселиньо, но играчът на северноирландците се размина само с жълтия цвят.

Въпреки твърдата, а на моменти и доста груба игра на Крусейдърс, натискът на орлите даде резултат в 25-ата минута. Кампаняро изведе отлично Сисиньо по дясното крило. Десният бек на орлите върна перфектно към Марселиньо, плеймейкърът овладя топката и след техничен шут по земя отбеляза - 1:0 за Лудогорец.

Седем минути по-късно българският шампион можеше да стигне до втори гол, но Кешерю пусна твърде дълго и настрани към Мисиджан, който излизаше сам срещу вратаря.

В 40-ата минута Мисиджан тръгна от центъра на терена, преодоля на скорост двама футболисти на гостите, озова се сам срещу вратаря и стреля, но в аут. Секунди по-късно Лудогорец успя да вкара втори гол. Вандерсон и Кешерю комбинираха добре отляво, румънецът нахлу в наказателното поле и центрира остро към Мисиджан, а в опита си да спре подаването Браун прати топката в собствената си врата.

В заключителните секунди на първата част Лудогорец бе близо до трето попадение, когато Кешерю изпълни пряк свободен удар, който профуча покрай горния ляв ъгъл на вратата пазена от О’Нийл.

Българският шампион продължи да доминира и след почивката, което даде резултат още в 53-ата минута. Натанаел центрира много добре към Клаудиу Кешерю и румънецът вкара от 5-6 метра с глава за 3:0.

В 66-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Марселиньо подаде към Мисиджан, който му върна с пета. Бразилецът овладя и след шут с десния крак от 20 метра не остави шанс на северноирландския вратар.

Малко след това невероятни две намеси на Моци не позволха на Крусейдърс да върне едно попадение. Ренан изпусна топката след центриране от корнер и последва изстрел към българската врата, но Моци плонжира и изби от голлинията. Последва нов удар, който румънският защитник отново изчисти от голлинията и пак с глава.

Положението не притесни орлите, които в 73-ата минута вкараха пето попадение. Мисиджан пусна в коридор на Марселиньо, който центрира към резервата Якуб Шверчок. Полякът овладя на гърди и след топовен шут от воле разстреля О`Нийл - 5:0 за Лудогорец.

Таранът продължи наказателната си акция и пет минути по-късно, когато се възползва от грешка в отбраната на Крусейдърс, преодоля техния страж и покачи на 6:0. В 80-ата минута Шверчок оформи своя хеттрик, когато се възполза от нова грешка на северноирландската отбрана, излезе сам срещу вратаря, преодоля го без проблем и вкара за крайното 7:0.

Категоричният успех на практика класира Лудогорец за следващата фаза на ШЛ, където родният шампион ще се изправи срещу победителя от двойката Дюделанж - Видеотон. Първият мач между тима от Люксембург и унгарския шампион завърши 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ:

33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 90. Форстър, 6. Натанаел, 18. Дяков, 10. Кампаняро (64- Лукас Саша), 88. Вандерсон (77- Лукоки), 84. Марселиньо, 93. Мисиджан, 28. Кешерю (68-Шверчок)

КРУСЕЙДЪРС:

1. О’Нийл, 2. Бърнс, 4. Беверланд, 7. Лоури, 10. Карвил, 12. Кадел (59 - 16. Кайл Оуенс), 14. Форсайт, 18. Оуенс, 19. Сноди, 20. Броун, 22. Хийтли

снимки: Иван Йочев, Sportal.bg