Джокович се разправи и с Нишикори, на полуфинал е!

Носителят на 12 титли от “Големия шлем” Новак Джокович отново доказа, че формата му наподобява най-добрите му години, след като елиминира убедително с 6:3, 3:6, 6:2, 6:2 Кей Нишикори за 2 часа и 38 минути игра. Така Джокера стана първият полуфиналист на “Уимбълдън” и ще очаква Рафаел Надал или Хуан Мартин дел Потро.

Големият брой непредизвикани грешки на Нишикори в първия сет позволиха на Джокович да го спечели, въпреки че почти не можеше да разчита на първия си сервис. Той бе напът и да осъществи ранен пробив във втората част, но пропусна два брейкбола за 2:1 и оттам нататък се разстрои, като Нишикори се възползва и с по-изчистена игра успя да изравни резултата в частите.

Японецът печелеше повече от дългите разигравания към края на втория сет, докато Джокович съвсем изпускаше нервите си и дори получи предупреждение от съдията на стола за удар на ракетата по земята. Както се случи и в предишните мачове обаче, Нишикори при 2:1 в своя полза в третия сет поиска медицински таймаут, макар този път дясната му китка да не бе масажирана.

Особено важен от психологическа гледна точка бе петият гейм в третия сет, който Ноле спечели от 0-40, като по това време вече двамата играеха подчертано най-добрия тенис от началото на двубоя. Джокович се възползвао т инерцията си и затвори третия сет убедително с 6:2.

Въпреки че именно този мач се очакваше да бъде по-дългият от първите два в програмата (другият бе Роджър Федерер - Кевин Андерсън), то Джокович успя да вземе бързо и четвъртия сет. Той допусна ранен пробив, но след това направи два поредни брейка и реализира първия си мачбол от посрещане за крайното 6:3, 3:6, 6:2, 6:2.