Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Дел Потро се пребори със Симон, следва сблъсък с Надал

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро е последният четвъртфиналист в тазгодишното издание на “Уимбълдън”. Поставеният под номер 5 Дел Потро пласира 27 аса и елиминира французина Жил Симон със 7:6 (1), 7:6 (5), 5:7, 7:5 (5).

Двубоят беше прекъснат снощи заради тъмнина след края на третия сет, а при доиграването днес Симон започна по-добре и поведе с 3:1 гейма. Дел Потро успя да обърне и при 5:4 сервираше за победата. Той обаче пропусна четири мачбола и французинът успя да изравни. В последвалия тайбрек Симон поведе с 3:1 точки, но аржентинецът бързо изравни, а след това реализира петия си мачбол, след като съперникът му изпрати топката в мрежата.

Така Дел Потро ще играе на четвъртфиналите срещу поставения под номер 2 и двукратен победител Рафаел Надал (Испания).