Питчер на Филаделфия с 10 К и 3 RBI, пръв с 12 победи в НЛ (видео)

Аарън Нола демонстрира нагледно защо за първи път в кариерата си бе избран за Мача на звездите в МЛБ. Тази нощ питчерът на Филаделфия Филис на практика сам донесе победата на тима си с 3:1 като гост срещу Ню Йорк Метс във втория мач от дабълхедър на ст. "Сити Фийлд".

25-годишният ас в ротацията на "филитата" хвърли 10 страйкаута и позволи само 1 хит без точка за 7 ининга на възвишението. Същевременно стартерът вкара всички точки в атака с двоен хит с 3 RBI в 5-ия ининг. Нола (W 12-2) стана и първият питчер с дузина победи в Националната лига този сезон.

Запитан кое от постиженията му го впечатлява най-много, Аарън отвърна: "Може би седемте ининга на хълма. Но пък това, че разчистих базите с двоен хит, беше доста по-шокиращо. Явно тази вечер съм искал много силно да спечеля."

Риливърът Томи Хънтър (Н 17) изработи 5 аута в 8-ия и началото на 9-ия ининг, но бе сменен, след като пусна точка от двоен хит на Уилмер Флорес в последната част. За финалния аут от булпена бе призован Виктор Арано (S 3), който затвори мача със страйкаут.

Няколко часа по-рано именно Арано (L 1-1) понесе вината за загубата на Филаделфия в откриващия мач от комплекта в Ню Йорк, в който "гражданите" се наложиха с 4:3 след хоумрън на Флорес в 10-ия ининг. Клоузърът на гостите се появи на възвишението за началото на екстра ининга и не можа да направи нито един аут, след като сервира топката още на първия батер в частта.

Преди това Фили два пъти поведе, веднъж изостана и веднъж изравни резултата. Ник Уилямс откри с RBI-сингъл в отварянето на мача, а в домакинската част на 1-вия ининг Метс изравни с хоумрън на Асдрубал Кабрера. Рийс Хоскинс отново изведе гостите напред с единичен хит във 2-рия, но домакините обърнаха до 3:2 в своя полза при грешка и двоен хит на Кабрера в 3-тия. Равенството бе фиксирано с хоумрън на Майкел Франко в 4-тия.

Ню Йорк Метс - Филаделфия Филис 4:3 (10 ининга)*