Симон Антъни Иванов отпадна в първия кръг на юношеския “Уимбълдън”

Симон Антони Иванов, който премина успешно квалификациите, отпадна още в 1-ия кръг на основната схема на юношеския "Уимбълдън". Номер 15 Дрю Беърд (САЩ) се справи в три сета с българина, като го победи с 6:4, 4:6, 6:4 за час и 46 минути.

Симон Антъни Иванов допусна пробив в третия гейм на първия сет и трябваше да се примири с 4:6 в крайна сметка. Във втория сет българинът поведе с 3:0, след това с 5:2 и въпреки че допусна пробив, веднага го върна и комфортно изравни резултата.

Третата част започна с взето подаване от Беърд, като реализира пробива на нула. След това си взе подаването и поведе с 3:1. Българинът можеше да измъкне мача, след като върна порбива за 4:4, но веднага след това американецът отново спечели на нула при подаване на Иванов и това означаваеш край на надеждите.

Другият българин Адриан Андреев стартира с победа на Откритото първенство на Великобритания по тенис за юноши.

Поставеният под номер 7 Андреев се наложи над бразилеца Матеуш Алвеш с 6:3, 6:3 за 69 минути.