Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Джокович не даде шанс на Хачанов

Новак Джокович показа завидна форма в осминафинала срещу Карен Хачанов и победи руснака с 6:4, 6:2, 6:2, класирайки се сред най-добрите осем на "Уимбълдън". Сръбската звезда не срещна особена съпротива и вече мисли за сблъсъка на четвъртфиналите с Кей Нишикори, който по-рано днес елиминира Ернест Гулбис.

Началото не предвещаваше толкова лесен мач за Джокович. Бившият номер 1 в света допусна ранен пробив, но много бързо отговори на предизвикателството и за Хачанов стана невъзможно да се противопостави. 40-ият в ранглистата руснак често се пропукваше на свой сервис и допълнително улесни задачата на Ноле.

В хода на мача Ноле реализира общо 7 пробива и даде само 8 гейма на съперника си.

В друг мач от осминафиналите Хуан Мартин дел Потро взе първите два сета срещу Жил Симон с тайбрек, но загуби третия с 5:7. Срещата ще бъде доиграна утре.