Надал се завърна на четвъртфиналите на "Уимбълдън"

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън" за първи път от 2011 г. Световният номер 1 се справи без проблеми с Иржи Весели от Чехия, като го победи с 6:3, 6:3, 6:4. Испанецът постигна четвърта победа без да загуби сет, а за място на полуфиналите ще спори с поставения под номер 5 Хуан Мартин Дел Потро или Жил Симон.

Весели не успя да окаже сериозна съпротива. Той направи двойна грешка, което доведе до първия пробив в мача за 3:1. Надал бе уверен на свой сервис, като загуби едва две точки при подаванията си в първия сет. Рафа приключи първата част за половин час. Интрига в двубоя реално нямаше, а ситуацията бе същата и във втория сет, въпреки че чехът опитваше да играе по-агресивно. Испанецът продължи да е много убедителен при свой сервис и да търси възможности при начален удар на съперника. Той проби за 3:2 и продължи да доминира, като този път приключи сета с втори пробив, но отново за 6:3.

След 25 печеливши удара и само 4 непредизвикани грешки в първите два сета за Рафа, очакванията бяха за бърза развръзка и в третата част. Весели обаче не се бе предал и изненадващо успя да стигне до пробив в петия гейм. Радостта на чеха, който е 93-ти в света, бе много кратка. Надал веднага проби и изравни за 3:3. След това испанецът поведе с 5:4 и натисна съперника, който спаси два мачбола, но при третия трябваше да се насочи към мрежата, за да стисне ръката на Рафа.