Локо Пд разгроми Миньор

Локомотив (Пловдив) победи Миньор с 6:1 в контролна среща, играна на стадиона в Самоков днес.
Проверката бе първа за перничани само седмица след старта на подготовката.

„Локомотивци“ поведоха още в 4-ата минута с гол на канадеца Алесандро Хожабрапур, който засече центриране с глава и вкара за 1:0. Последваха силни минути за Миньор и в 8-ата минута Кристиян Слишков бе близо до попадение, но бранител изчисти топката от голлинията. Малко по-късно Чаворски на два пъти излезе на чисти позиции, но първо втратарят спаси, а след това топката премина на сантиметри от десния стълб. В 15-ата минута „чуковете“ все пак изравниха чрез Кристиян Слишков, който засече центриране на Стивън Милчев отляво. Полувремето вървеше към справедливо равенство, когато грешка на Аличков позволи на каращия проби хърватин Дуйе Мърдеса да излезе сам срещу Станислав Димитров и да изведе отново „смърфовете“ напред.

През втората част напредналият с подготовката елитен тим доминираше и стигна до 4 безответни гола. В 49-ата капитанът на „черно-белите“ в този мач Димитър Законов покачи на 3:1 с прехвърлящ диагонален удар. А след час игра Михалевич от въздуханаправи 4:1. Пет минути преди края на срещата отново Михалевич бе най-съобразителен и след грешка на Селимински, вкара за 5:1. В последните секунди на срещата пробив отдясно на атаката на Локо Пд завърши с шести гол дело на Законов.

Дебют за Миньор направиха всички нови попълнения.

снимка: minyor-pernik.bg