Балабанов надбяга Ценов за титлата на 5000 м, Минкина триумфира при жените

Шампионът на 3000 метра стийпълчейз Иво Балабанов (СК Атлет-Мездра) победи съотборника си и шампион на 1500 м Митко Ценов в битката на 5000 м във втория ден на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени. Под изсипалия се проливен дъжд в София Ценов водеше дълго време колоната, но в последната обиколка Балабанов беше запазил повече сили и триумфира с личен рекорд от 14:07.48 мин. Ценов заслужи сребърния медал с 14:17.80 мин, а параолимпиецът Християн Стоянов (Дунав-Русе), който вчера завърши втори на 1500 м, днес се нареди на третото място на почетната стълбичка с 15:05.92 мин.

Златната медалистка на 1500 м от вчера Диляна Минкина (СКЛА Цвети Кирилова) прибави втора титла от шампионата, след като се наложи и на 5000 м със 17:13.39 мин. Маринела Нинева (Локомотив-Дряново) спечели сребърното отличие със 17:22.64 мин, а шампионката в стийпълчейза и сребърна медалистка на 1500 м Радосвета Симеонова (Добруджа 99-Добрич) попълни колекцията си с бронз на 5000 м с време 17:47.24 мин.