Венева №1 в скока на височина и на 44

Венелина Венева-Матеева (СК-Венелина Венева) спечели титлата в скока на височина при жените на държавния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в София. На Националния стадион "Васил Левски" в столицата 44-годишната ветеранка беше най-стабилна в сектора, който поради обилния дъжд беше по-подходящ за воден спорт. Венева-Матеева си осигури златния медал с 1.70 м, а след това направи и три грешки на 1.80 м.

Шампионката на България до 20 години Елеонора Драгиева (Берое-Ст.Загора) се справи с 1.65 м от трети опит и си осигури сребърното отличие. Валерия Кадийска (Пауталия-Кюстендил) се качи на третото място на почетната стълбичка с 1.60 м.

Национален шампион в скока на височина при мъжете при малко по-добри метеорологични условия стана Михаил Иванов (Берое-Ст.Загора) с 2.05 м. Второто място зае съотборникът му Милко Гемеджиев с 2.00 м, а трети се нареди Иван Ралчев (КЛАСА) с 1.95 м. Най-добрият ни състезател в скока на височина при мъжете в момента Тихомир Иванов, брат на шампиона, продължава да се възстановява след претърпяна операция.