САЩ удари олимпийските шампиони от Бразилия и взе бронза в Лигата на нациите (видео + снимки)

Волейболистите на САЩ, които са печелили Световната лига през 2008 и 2014 година, стигнаха до бронзовите медала в първото издание на Лигата на нациите, след като на финалите във френския град Лил спечелиха мача за 3-ото място срещу актуалните олимпийски шампиони от Бразилия с 3:0 (25:21, 28:26, 28:26).

Възпитаниците на Джон Спероу имаха преимущество в първата част, която спечелиха сравнително лесно с 25:21. Във втория и третия гейм битката на игрището бе от първата до последната топка. Водени от Аарън Ръсел и Матю Андерсън, американците издържаха на напрежението и макар и трудно с по 28:26 взеха и втория и третия гейм и триумфираха в мача с 3:0.
Най-резултатен за победителите стана Аарън Ръсел с 14 точки (1 ас, 50% ефективност в атака), докато неговият съотборник Матю Андерсън добави още 13 точки  (2 аса, 50% ефективност в атака).

За “Селесао" Уолъс де Соуса реализира 15 точки,  а Лукас Сааткамп се отличи с 12 точки.

САЩ спечели третото място в надпреварата за четвърти път в своята история. Бразилия е 9-кратен шампион в Световната лига, която предшества Лигата на нациите.

По-късно днес е финалът между Русия и домакините от Франция, които триумфираха в турнира през 2017 година.
САЩ - БРАЗИЛИЯ 3:0 (25:21, 28:26, 28:26)
САЩ: Мика Кристенсън 3, Матю Андерсън 13, Аарън Ръсел 14, Тейлър Сандър 11, Дейвид Смит 8, Максуъл Холт 7 - Ерик Шоджи-либеро
Старши треньор: ДЖОН СПЕРОУ
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резунде 1, Уолъс де Соуса 15, Дъглас Соуса 6, Лукас Лох 3, Лукас Сааткамп 12, Маурисио Соуса 7 - Талес Хос-либеро (Евандро Гера, Виктор Алмейда 2, Уилям Аржона, Исак Сонтос 3)
Старши треньор: РЕНАН ДЕЛ ЗОТО.