››   Анкета

Ще остане ли Левандовски в Байерн и след това лято?

›› Булевард

Неймар си почива с топка на пясъка

Футболът е в кръвта на Неймар и дори по време на ваканция той е с топка в крака. След кратко затишие в социалните мрежи, последвало след отпадането от Световното първенство, Ней Джуниър отново се показа на своите ...

Петър Саган спечели втория етап от Обиколката на Франция и поведе (видео + снимки)

08 юли 2018 | 18:53 - Обновена
Словакът Петър Саган спечели втория етап от 105-ото издание на Колоездачната обиколка на Франция - 182,5 километра от Мюлерон-Сен-Жермен до Ла Рош-сюр-Йон, и излезе начело в генералното класиране.
С финален спринт Саган изпревари италианеца Сони Колбрели и французина Арно Демар, които завършиха съответно на второ и трето място с равно време с това на победителя от 4:06:37 часа.
Километър и 900 метра преди финала в челото на колоната се получи масово падане, което я разкъса. Част от него бе и носителят на "жълтата фланелка" след първия етап Фернандо Гавирия от Колумбия, който по този начин се сбогува с челната позиция в генералното класиране.

Самият етап бе изпълнен с инциденти и падания на отделни състезатели, като най-тежко бе това в края, в което пострадаха десетина състезатели.

Представителят на домакините Силван Шаванел, за когото това бе 350-и кариерен етап в Тура, се откъсна от колоната още на третия километър след старта заедно с Дион Смит и Михаел Гогл. На 35-ия километър след старта Шаванел остана сам начело и продължи да води еднолично почти до самия край, когато бе застигнат от колоната 13 километра преди края.

В генералното класиране първи е Саган с време 8 часа, 29 минути и 53 секунди. Втори на 6 секунди зад него е Гавирия, а на 10 секунди зад Саган на трета позиция е Колобрели.

Германецът Марсел Кител, който бе трети след вчерашния първи етап, получи повреда във велосипеда 8 километра преди финала и изостана от лидерите в класирането.

Британецът Крис Фрум, който е четирикратен победил в Тура, бе освиркан от зрителите на старта. Британецът пресече 31-ви финалната линия в Ла Рош-сюр-Йон и заема 81-во място в генералното класиране на 1:07 минути зад лидера Саган.

За Саган това бе 9-а етапна победа в Тур дьо Франс.