Габриела Петрова спечели титлата в тройния скок с резултат над 14 метра

Габриела Петрова (Локомотив-Пловдив) спечели третата си поредна и общо четвърта национална титла в тройния скок на открито. На държавния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в София сребърната европейска медалистка в зала от Прага 2015 стигна до златото с 14.15 м (-0.5 м/сек) в последния си опит.

Състезанието не започна по най-добрия начин за най-добрата ни състезателка в сектора в последните години. Възпитаничката на Атанас Атанасов имаше проблеми с разбега и в първите си четири опита не успя да запише резултат. Едва в петия си опит Петрова, която има 14.40 м през сезона, се приземи на 13.88 м (-0.5 м/сек) и оглави класирането. Тя обаче отскочи отдалеч, като дори не стъпи на дъската. Другите две участнички в сектора днес - Димана Йорданова (Лудогорец-Разград) и Снежана Иванова (Локомотив-Пловдив), спечелиха сребърния медал с 12.00 м и бронзовия с 11.60 м.

Снимки: ВЛАДИМИР ИВАНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от втория ден на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, момчета и момичета под 16 г. ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на държавното първенство за мъже и жени, момчета и момичета под 16 г. ТУК!!!