Митко Ценов безапелационен на 1500 м, Минкина №1 при жените

Митко Ценов (СК Атлет - Мездра) и Диляна Минкина (СКЛА Цвети Кирилова) спечелиха шампионските титли на България на 1500 метра на шампионата по лека атлетика за мъже и жени, който се провежда на Националния стадион "Васил Левски" в София. Националният рекордьор на България в бягането на 3000 м стийпълчейз, който има покрит норматив за участие на Европейското в Берлин в коронната си дисциплина, беше абсолютно безапелационен на 1500 м и грабна златото с 3:49.20 мин. Възпитаникът на Йоло Николов остави далеч зад себе си втория и третия на почетната стълбичка - параолимпиеца ни Християн Стоянов (Дунав-Русе) с 3:55.98 мин и Георги Гергов (СК Стратеш Атлетик-Ловеч) с 3:58.91 мин.

При жените Минкина също не срещна сериозна конкуренция за първото място. Състезателката на Цветелина Кирилова финишира първа за 4:37.70 мин. Шампионката на 3000 м стийпълчейз от сутринта Радосвета Симеонова (Добруджа 99-Добрич) спечели среброто на 1500 м с 4:44.86 мин, а Таня Димитрова (СК Костенец) се окичи с бронзовото отличие с 4:55.18 мин.

Снимки: ВЛАДИМИР ИВАНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на държавното първенство за мъже и жени, момчета и момичета под 16 г. ТУК!!!