Черноморец на Радостин Кишишев с победа в първата лятна контрола

Черноморец 1919 (Бургас) стартира с победа поредицата си от летни контроли преди старта на първенството в Трета лига. Под ръководството на Радостин Кишишев "акулите" имаха превъзходство през по-голямата част от мача и спечелиха с 3:2 над Миньор (Раднево). Петър Колев откри резултата в 35-ата минута с удар по диагонала, а 10 след началото на втората част опитният Станимир Митев направи 2:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Раднево. 10 минути преди края нападателят на Черноморец Иван Тодоров си вкара автогол и намали преднината на своите, а само след още 3 минути след грешка в защитата резултатът стана 2:2. Две минути преди края на мача капитанът Жулиен Парушев отбеляза дежурния си гол, оформяйки крайното 3:2 за Черноморец. Следващата проверка на тима е на 14-и юли срещу отбора на Карнобат, също участник в Югоизточната трета лига.