Денис Димитров и Инна Ефтимова най-бързи на 100 м на държавното

Денис Димитров (Берое-Ст. Загора) и Инна Ефтимова (Локомотив-Русе) станаха шампиони на България при мъжете и жените на държавното първенство, което се провежда на Националния стадион "Васил Левски" в столицата. Димитров, който има 10.29 сек през този сезон и покрит норматив за Европейското в Берлин следващия месец, спечели златния медал с 10.36 сек (-1.3 м/сек). Негови подгласници станаха Слави Мутафов (Атлетик-София) с 10.85 сек и съотборникът му Патрис Еге с 10.98 сек.

Петър Пеев, който също има покрит норматив на 100 м за Европейското в Берлин, не стартира днес заради крамп, а ще пропусне и утрешния старт на 200 м. Пред Sportal.bg той сподели, че не иска да рискува преди Балканиадата в Стара Загора на 20 и 21 юли, както и преди най-важния старт за сезона - Европейското в Берлин.

Ефтимова също беше безапелационна за поредната си национална титла на 100 м. Възпитаничката на Валя Демирева, която има нормативи на 100 и 200 м за континенталния форум в Берлин, спечели златото в София с 11.51 сек (-0.6 м/сек). Радостина Стоянова (СК Русе Кар Мотор Спорт) спечели сребърния медал с 11.86 сек, а бронзът отиде в ръцете на Виктория Георгиева (КЛАСА) с 12.01 сек.

Снимки: ВЛАДИМИР ИВАНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на държавното първенство за мъже и жени, момчета и момичета под 16 г. ТУК!!!