Ботев (Пд) би ЦСКА 1948 в атрактивен мач и голово шоу на "Коматево" (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 изиграха атрактивна контрола, която завърши при 3:2 в полза на канарчетата. Домакините откриха резултата чрез Димитър Пиргов (12), а Диого Кампус удвои (31). До края на полувремето червените върнаха едно попадение чрез Светослав Диков (41). След почивката двата тима си размениха по още един гол чрез младите Станислав Шопов (83) и Калоян Стефанов (86).
Мачът започна с 20-минутно закъснение заради силния дъжд, който се изля преди началото му, а двата тима си размениха по едно полувреме. През първото Ботев бе по-добър, но след почивката ролите се размениха.

В първите минути Ботев наложи натиск и на два пъти можеше да открие резултата. Първо Неделев бе изведен по лявото крило, последва пас по земя към непокрития Диого, но малко не достигна на нападателя да засече топката в празната врата. Малко по-късно Ндонгала проби и шутира отляво, но Зюмбулев изчисти в корнер.

В 10-ата минута Неделев центрира от корнер към Диого Кампус, който изстреля истинска бомба от воле, но Михайлов прояви невероятен рефлекс и изби. Натискът на канарчетата даде резултат в 12-ата минута, когато след поредно центриране в наказателното поле на червените Димитър Пиргов вкара с глава - 1:0 за Ботев (Пловдив).

ЦСКА 1948 можеше да изравни в 18-ата минута, когато Диков бе намерен на чиста позиция, но стреля неточно от десетина метра. Постепенно червените изравниха играта, но в 31-ата минута допуснаха втори гол. Неделев започна скоростна атака през центъра, комбинира с Ндонгала и центрира отлично отляво към задната греда, където непокритият Диого Кампус без проблем вкара с глава за 2:0.

Гостите не се предадоха, продължиха да атакуват и в 41-ата минута стигнаха до успех. След добра атака Богомил Дяков получи топката отдясно и изведе великолепно Гущеров сам срещу вратаря. Нападателят на червените прехвърли майсторски Чворович, а притичалият Светослав Диков вкара в празната врата за 2:1.

В 45-ата минута футболистите на Валентин Илиев можеха да изравнят след самостоятелен пробив на Слаев, но защитникът не отправи добър удар от петнайсетина метра и Чворович спаси.
През втората част Ботев отстъпи инициативата на ЦСКА 1948. В първите минути червените спечелиха няколко корнера и фаула около наказателното поле на домакините, но отбраната на Ботев се справи добре с центриранията.

В 77-ата минута пред футболистите на Валентин Илиев се откри отлична възможност да изравнят. Гушеров изведе резервата Михайлов сам срещу вратаря, но Кайзер отрази удара на десния бек. Секунди след това червените създадоха нова опасност, която завърши с шут на Калоян Стефанов в ръцете на Кайзер.

Пловдивчани отговориха подобаващо в 83-ата минута, когато атака отдясно завърши с диагонален удар, който Вълков не изби по най-добрия начин и топката попадна в Станислав Шопов.Талантът на канарчетата овладя добре, залъга защитник в червено и с плътен удар покачи на 3:1 за Ботев.

Само 180 секунди по-късно ЦСКА 1948 намали. Много дейният Николай Минков проби и центрира отлично отляво към Калоян Стефанов, който реализира на празна врата - 3:2 за Ботев.

До края на проверката гостите от София опитаха да стигнат до равенството и можеха да постигнат своята цел в 90-ата минута, когато Петко Петков овладя добре пред наказателното поле на Ботев, завъртя се на 90 градуса и шутира по земя, но Кайзер плонжира и спаси.

БОТЕВ (ПД) - ЦСКА 1948 3:2