Надал си гарантира първото място в света

Рафаел Надал си гарантира, че ще бъде на върха на световната ранглиста през следващите няколко седмици, след като се класира за осминафиналите на “Уимбълдън”. Испанецът победи 19-годишния австралиец Алекс Де Минор с 6:1, 6:2, 6:4. Краля на клея ще се опита да стигне до първия си четвъртфинал от 2011 г., а следващият му съперник ще е поставения под номер 19 Фабио Фонини или Иржи Весели.

Ди Минор, който миналия месец за първи път влезе в топ 100 на света, показа някои качества, но Надал бе безкомпромисен. Рафа го атакуваше постоянно от дъното на корта и не му остави никакви шансове.

Шампионът от 2008 и 2010 година нямаше никакви проблеми в първите два сета, в които даде на съперника си само три гейма. В третата част Надал направи пробив в петия гейм, а в десетия спаси сетбол, след което затвори двубоя с третия си мачбол след малко повече от 2 часа игра.