ЦСКА-София се изложи на "Армията", само един от новите впечатли (видео+снимки)

ЦСКА-София завърши 1:1 срещу Царско село в контрола, която се проведе на стадион "Българска армия" и бе генерална репетиция за червените преди официалния старт на новия сезон.

Гостите поведоха чрез Георги Минчев още в 5-ата минута, а Тиаго изравни в 40-ата минута.

Като цяло футболистите на новия треньор Нестор Ел Маестро се представиха доста под възможностите си и притесниха своите привърженици пет дни преди първия двубой от Лига Европа срещу латвийския Рига. От новите попълнения най-добре се представи влезлият през втората част Жоржиньо, койт впечатли с няколко добри пробива и отигравания по крилата.

Непосредствено преди началото на мача домакините представиха 26 футболисти, сред които и петте нови попълнения Данте Стипица, Жоржиньо, Бикел, Перейра и Борис Секулич.

Заради контузии контролата пропуснаха Слави Петров, Станислав Манолев, Стойчо Атанасов и Александър Георгиев.
Срещата започна с гол на Царско село още в 5-ата минута. Нападателят получи извеждащ пас от Емануил Манев, изскочи от дълбочина и прониза Черниаускас.
ЦСКА-София успя да изравни чрез Тиаго в 40-ата минута. Той се възползва от грешка на вратаря на Царско село Росен Андонов, който изпусна топката при центриране отдясно и вкара в празната врата.

В началото на второто полувреме Ел Маестро смени почти целия състав. В игра останаха само голмайсторът Тиаго и Енрике Рафаел.

Първата опасност за втората част бе пред вратата на Царско село. Новото попълнение Жоржиньо бе изведен очи в очи с Росен Андонов, но вратарят на гостите изби удара на халфа в корнер. Малко по-късно Жоржиньо направи идентичен пропуск. Отново бе изведен зад защитата, но стражът на Царско село скъси добре ъгъла и спаси.

В 55-ата минута и Пламен Гълъбов можеше да изведе червените напред в резултата, когато засече с глава центриране от корнер, но топката премина над напречната греда. Пет минути по-късно активният Жоржиньо преодоля трима футболисти на гостите, но диагоналният му шут профуча покрай горния десен ъгъл.

ЦСКА-София продължи да натиска, но трудно създаваше чисти голови положения. Все пак в 82-ата минута Дюлгеров свали с глава към Жоржиньо, който достигна топката на аутлинията и му върна, но шутът на защитника срещтна тялото на бранител от Царско село.

До края на двубоя не се случи нищо интересно и той приключи при 1:1.

Следващият мач на ЦСКА-София е срещу латвийския Рига, който ще се играе в четвъртък на стадион "Българска армия".

ЦСКА-СОФИЯ - ЦАРСКО СЕЛО 1:1

0:1

Георги Минчев 5

1:1

Тиаго 40

ЦСКА-СОФИЯ:

30. Витаутас Черниаускас, 25. Стивън Перейра, 5. Николай Бодуров, 27. Борис Секулич, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 8. Едвин Джеси, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви:

33. Георги Китанов, 1. Данте Стипица, 7. Жоржиньо, 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 21. Тонислав Йорданов, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов

ЦАРСКО СЕЛО:

Росен Андонов, Пламен Тенев, Галин Минков, Реян Даскалов, Георги Хашев, Владимир Семерджиев, Антонио Георгиев, Емануил Манев, Петър Тончев, Капитан Василев, Георги Минчев (през второто полувреме влизат: Илиян Йорданов, Тейнур Марем, Кацаров, Петър Иванов)