Иво Балабанов и Радосвета Симеонова са №1 в стийпълчейза

Иво Балабанов (СК Атлет-Мездра) и Радосвета Симеонова (Добруджа 99-Добрич) спечелиха титлите на България на 3000 метра стийпълчейз. На първенството по лека атлетика за мъже и жени на Националния стадион “Васил Левски” в столицата Балабанов се наложи по безапелационен начин при мъжете с 8:53.76 мин. Йордан Петров (Супер спорт-Варна) заслужи сребърния медал с 9:58.74 мин, а Александър Сръндев (СК Русе Кар Мотор Спорт) се поздрави с бронза с 10:05.35 мин.

225 Национален шампионат по лека атлетика за мъже и жени, момчета и момичета под 16 г. - първи ден

Националният рекордьор в стийпълчейза при мъжете Митко Ценов, който има покрит норматив за Европейското първенство в Берлин през август, ще участва в София на 1500 и 5000 м.

При жените се наложи шампионката в маратона Симеонова, която финишира първа в стийпълчейза за 11:13.43 мин. Девора Аврамова (Орловец 93-Габрово) спечели сребърния медал с 11:35.63 мин, а Симона Миланова (Дунав-Русе) се окичи с бронза с 11:41.77 мин.

Снимки: ВЛАДИМИР ИВАНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на държавното първенство за мъже и жени, момчета и момичета под 16 г. ТУК!!!