Роси избистри състава за Вадуц

Треньорът на Левски Делио Роси няма кой знае какви въпросителни относно състава за гостуването на Вадуц в първия квалификационен кръг на Лига Европа. “Сините” играят с носителя на Купата на Лихтенщайн в сряда, 11 юли от 18:45 часа на стадион “Райнпарк”. Италианският специалист смята да заложи на същата единайсеторка, с която стартира последната контрола срещу Олександрия. Спарингът бе спечелен с 1:0, а голът отбеляза Габриел Обертан.

В този мач в защита започнаха Цветкович, Яблонски, Белаид и Горанов. В центъра на халфовата линия си партнираха Тиам и Гомес, а пред тях действаше новото попалнение Мариани. По фланговете атакуваха Обертан и Кабрал, а на върха на атаката действаше Сержиу Буш.

Роси няма да може да използва неизменния титуляр в центъра на отбраната Холмар Ейолфсон, който още е в почивка, след като бе част от състава на Исландия на световното първенство в Русия. От сметките отпада и халфът Фелипе Нашименто, който е с мускулна травма, която го мъчи още от края на миналия сезон. Португалецът вече тренира със съотборниците си, но щом не игра срещу Олександрия, едва ли ще бъде рискуван като титуляр срещу Вадуц. Нашименто все пак може да попадне в групата.

Бразилецът Паулиньо, който бе сред най-добрите играчи на “сините” през миналия сезон, отпада от сметките, тъй като още се възстановява от травма в рамото. Делио Роси няма да може да разчита и на Антонио Вутов, който все още не е откупен от Удинезе.

Най-големите колебания на италианеца са свързани с вратарския пост. Срещу Олександрия започна Божидар Митрев, но капитанът си раздели по едно полувреме с привлечения през лятото словак Мартин Полачек. Крайното решение за това кой да застане под рамката ще бъде на треньора на вратарите Доменико Ботичели.