Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Националите по плажен футбол започнаха с разгромна победа в Евролигата

Националният отбор на Бълтария по плажен футбол стартира с изразителен успех участието си в група 1 на Дивизия "Б" на Евролигата в Назаре, Португалия. Възпитаниците на Симеон Христов разгромиха Андора с 10:1. Това е и най-убедителната победа в историята на "лъвовете", които през миналата година също надиграха този съперник, но с 8:1.

Българите превъзхождаха през цялото време андорците, които обаче стигнаха първи до голова ситуация, но топката срещна гредата на Добромир Господинов. Последваха добри ситуации за Филип Филипов и Павел Адамов, за да се стигне до 9-ата минута, в която нашите поведоха. Калоян Цветков открадна една топка, подаде я на Филипов, който стреля, а футболист на Андора я отклони в собствената си мрежа. В последните секунди на първата третина Иван Мартинов шутира, топката мина през ръцете на вратаря, което забави движението й, но тя все пак премина голлинията - 2:0. Попадението обаче бе записано на Филипов, който направи добавка, въпреки че топката вече бе влязла с целия си обем във вратата.

Втората третина бе най-силната за родния тим, който вкара цели шест попадения в противниковата врата. Първо се разписа Иван Мартинов, който получи добър пас от Живко Парашкевов и пусна хитро топката покрай стража на Андора. В 16-ата минута Филип Филипов вкара много красив гол, след като си вдигна топката и с воле я прати в отсрещния ъгъл на Андора. Само две минути по-късно двойно подаване на Калоян Цветков и Филипов изведе голмайстора напред и той оформи хеттрика си. В 21-ата минута и Павел Адамов показа голмайсторските си качества, вкарвайки с далечен удар по земя. В 23-ата минута паднаха цели три попадения. Първо вратарят Костадин Иванов шутира от своето поле към противниковата врата, а Филипов отклони топката с глава към мрежата - 7:0. Секунди след това Ибанез върна един гол, но Мартин Великов с удар от далеч от фаул направи 8:1, като така завършиха вторите 12 минути.

В третия период българите се забавляваха. В 28-ата минута Иван Мартинов даде майсторска асистенция към Мартин Великов, който бе абсолютно непокрит и с глава порази мрежата. В последната минута отново Филип Филипов вкара за 10:1 след прекрасна асистенция на Живко Парашкевов. Преди това "лъвовете" стреляха на няколко пъти с красиви задни или странични ножици, но нямаха късмет.

Другите два отбора в нашата група са Норвегия и Чехия, като днес скандинавците поразиха своя съперник с 5:3. България играе утре от 16 часа българско време с чехите, а в неделя от 17:15 часа е последният им двубой с Норвегия.

Групите в Дивизия "Б" са четири, като първенците от тях се класират за финалната осмица, както и най-добрите три втори отбора (бел. а. последният в Топ 8 е изпадащият от Дивизия "А"). Припомняме, че през миналата година България записа историческо шесто място в Дивизия "Б" като сега "лъвовете" са амбицирани да подобрят това си постижение.