Светослав Ангелов с три златни медала на финалите при мъжете на държавното по спортна гимнастика

Светослав Ангелов (ЦСКА) спечели три златни отличия, а Димитър Бърдарски (А-ГИМ) взе две титли на финалите на отделните уреди при мъжете на държавното лично-отборно първенство по спортна гимнастика, което завърши днес в тренировъчната зала "Арена Армеец". Ангелов триумфира на кон с гривни с 12.500 точки, на халки с 13.750 точки и на успоредка с 12.900 точки. Бърдарски е първи на прескок с 13.525 точки и на висилка с 13.150 точки.

На земя шампион стана Мартин Ангелов (А-ГИМ) с 12.650 точки. Втори е Бърдарски с 12.600 точки, а трети се нареди Едуард Радев (ГСК "Интерком груп-Черноморски юнак", Варна) с 11.900 точки. На кон с гривни втори и трети са съответно Илия Туджаров (ГК Любчо Солачки) с 12.450 точки и Едуард Радев с 11.200 точки. Исус Маринов (Стрийт Уоркаут) взе среброто на халки с 13.550 точки, а след него е Едуард Радев с 11.850 точки. Втори на прескок е Слави Танев (ЦСКА) с 12.650 точки, а трети - Едуард Радев с 12.250 точки.

На успоредка втората позиция зае Димитър Бърдарски с 12.900 точки, а след него е Едуард Радев с 12.350 точки. На висилка Радев взе сребро с 11.650 точки, а трети е Светослав Ангелов (ЦСКА) с 11.150 точки. Така Едуард Радев завърши с шест отличия - едно сребърно и пет бронзови.

При младежите шампионът в многобоя Дейвид Хъдълстон (Ели-ГАШ) спечели четири титли на финалите. Той триумфира на земя с 14.150 точки, на кон с гривни с 13.550 точки, на прескок с 13.275 точки и на успоредка с 12.700 точки. На висилка първи е Радослав Рачев (ГСК "Интерком груп-Черноморски юнак", Варна) с 12.500 точки, а на халки триумфира Мартин Мишев (Пирин Благоевград 2011) с 13.150 точки.

При юношите старша възраст златните медали в шестте финала спечелиха трима състезатели. Радослав Вълков (ГСК "Интерком груп-Черноморски юнак", Варна) е първи на земя с 12.850 точки и на прескок с 12.750 точки, Живко Стоянов (ГСК "Интерком груп-Черноморски юнак", Варна) спечели на кон с гривни с 12.000 точки и на висилка с 11.450 точки, а Теодор Трифонов (Светкавица) стана шампион на халки с 12.900 точки и на успоредка с 12.950 точки.