Бразилия с първа победа на финалите (видео)

Бразилия се наложи с 3:0 (25:16, 28:26, 25:19) над Сърбия

във втория си мач от финалите от Лигата на нациите. Така селесао е с актив от една победа и една загуба, след като в първия ден от надпреварата в Лил отстъпи с 2:3 гейма на домакина Франция. За Сърбия мачът беше първи в тази фаза. Утре западните ни съседи ще се изправят срещу Франция. Срещата е утре от 21:45 часа и ще бъде предавана пряко по MAX Sport 1.

Сблъсъкът в зала "Пиер Мороа" започна с тотално превъзходство на бразилците, които не дадоха глътка въздух на съперника си. Втората част беше равностойна, но в края късметът беше на стрната на олимпийския шампион. В третия гейм Сърбия успя да поведе при първото техническо прекъсване (8:6), но не задържа преднината си до края.

Най-резултатен за успеха на Бразилия беше Уолъс Де Соуса с 16 точки, Лукаш Сааткамп добави 15 точки.

За Сърбия Александър Атанасийевич се разписа със 17 точки, а Марко Ивович реализира 13 точки.