Цибулкова отне надеждите на Великобритания

Бившата финалистка на Australian Open Доминика Цибулкова разочарова домакините, като отстрани във втория кръг на “Уимбълдън” голямата надежда на Великобритания Йохана Конта. Дребничката словачка надви поставената под №22 британка с 6:3, 6:4.

Конта, полуфиналистка от 2016 и четвъртфиналистка от миналата година, заби 10 аса срещу само 2 за Цибулкова, но словачката прекърши противничката си, реализирайки по един пробив във всеки от двата сета. Словашката тенисистка затвори мача след 1 час и 18 минути игра, а в следващата фаза ще срещне поставената под №15 в схемата белгийка Елизе Мертенс.
Напред продължава "екзекуторката" на Мария Шарапова - рускинята Виталия Дяченко. Тя преодоля с 6:4, 6:1 американката София Кенин. За третия кръг се класира и швейцарката Белинда Бенчич, която бе близо до отпадането, но надви с 1:6, 7:6 (10), 6:2 американката Алисън Риск. Бенчич спаси 4 мачбола в тайбрека на втория сет по пътя към победата.