Шедьовър на Обертан матира украинци в генералната репетиция на Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 1:0 украинския Олександрия на стадион “Георги Аспарухов”. Звездата на столичани Габриел Обертан отбеляза страхотен гол в 20-ата минута. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед прати топката в горния ляв ъгъл с изстрел от 22 метра.

26 ПФК Левски представи футболистите за новия сезон

Преди мача 26-кратните шампиони представиха отбора си, като липсваше Антонио Вутов. Юношата на Левски е договорил личните си условия, но все още не е подписал нов договор със столичани, тъй като е собственост на Удинезе, като се очаква до няколко дни да парафира с родния си клуб. От новите попълнения единствено швейцарецът Давиде Мариани бе титуляр. Вратарят Мартин Полачек пък беше резерва на капитана Божидар Митрев. Пред него в защита действаха Милош Цветкович, Давид Яблонски, Аймен Белаид и Иван Горанов. Кали Тиам, Жорди Гомес и Давиде Мариани бяха халфовете в схемата 4-3-3. Кабрал, Обертан и Сержиу Буш започнаха в атака.

Аут поради различни травми бяха Фелипе Нашименто, Паулиньо и Ривалдиньо, а Холмар Ейолфсон има задължителна ваканция след участието на Мондиал 2018 в Русия. Исландецът се очаква да бъде на линия най-рано след месец.

39 Левски - Олександрия

Контролата с 9-ия в Украйна бе трета и последна проверка за "сините" през това лято. Преди това играчите на Делио Роси победиха Хебър с

4:0 на стадион "Георги Бенковски"

и

загубиха 1:2

от Септември

в Правец

. Официалният сезон за Левски започва на 11 юли с гостуването на Вадуц (Лихтенщайн) от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Първият удар за "сините" беше дело на Жорди Гомес още в 4-ата минута, но Панкив изби. Вратарят на гостите спаси и удар на Буш, а след това и изстрел на Тиам, който рикошира в защитник.

В 20-ата минута Обертан изправи около 2000 зрители на крака, след като със страхотен изстрел от 22 метра прати топката в горния ляв ъгъл за 1:0.

Пропуски на Жерсон Кабрал, който удари гредата, Буш и Тиам попречиха на домакините да вкарат втори гол, докато футболистите на Олександрия също се разминаха с изравнително попълнение.

Два далечни удара минаха покрай гредите на Божидар Митрев, който сбърка при една лошо върната от Милош Цветкович топка. Капитанът на Левски се опита да изчисти, но кълбото рикошира в противников футболист и за малко да влезе във вратата.

В последните минути на полувремето двата тима имаха също по една добра възможност, но резултатът остана 1:0.

На почивката Роси пусна Полачек, който дебютира на "Герена", а капитанската лента взе Иван Горанов. Левият бранител през 2018 година е най-постоянният футболист в тима.

Видимо изморени "сините" не успяваха да стигнат до голови положения, а Антъни Белмнот смени Мариани, който не впечатли с изявите си. Станислав Костов пък влезе на мястото на Буш, а Станислав Иванов замени Кабрал.

Играч на Олександрия и Яблонски се скараха в наказателното поле на домакините, но Николай Йорданов веднага се намеси.

Ивайло Найденов и Илия Димитров влязоха на местата на Горанов и Обертан. В 79-ата минута украинците пропуснаха отлична възможност. Резервата Виталий Пономар изпревари Полачек, но стреля над гредата с глава.

Младият Ивайло Иванов смени Цветкович, който получи удар в гърба от играч на Олександрия.

Роси замени общо 9 от 11-те си титуляри, а Костов пропусна да удвои в 87-ата минута. Бившият нападател на Пирин стреля силно с левия крак от добра позиция, но топката излезе в аут.

Последваха две статични положения пред вратата на Полачек, като първо защитник изби пред голлинията, а Бухал стреля над гредата.

Секунди по-късно Бухал пък спаси чист гол, като спря Илия Димитров на метър пред от празната врата.

Така Левски записа победа, а отборът на "сините" беше изпратен с аплодисменти преди гостуването на Вадуц, което открива официално сезон 2018/2019 година.

ЛЕВСКИ - ОЛЕКСАНДРИЯ 1:0
1:0 Обертан (20)

ЛЕВСКИ (4-3-3):

21. Митрев (46-1. Полачек), 19. Цветкович (84-33. Иванов), 28. Яблонски (85-24. Папазов), 3. Белаид, 4. Горанов (77-6. Найденов), 23. Тиам, 13. Гомес (85-17 Петков), 15. Мариани (60-11. Белмонт), 32. Обертан (30. И.Димитров), 26. Кабрал (63-99. С. Иванов), 9. Буш (63-29.Костов)