Слаб ЦСКА 1948 с нова загуба в контролите (видео+галерия)

ЦСКА 1948 продължи с неубедителните си игри и резултати в предсезонните контроли, след като днес загуби с 0:1 от Монтана в проверка, която се състоя на базата в "Бояна".

Единственото попадение вкара Атанас Илиев в 50-ата минута, с което монтанчани напълно заслужено спечелиха срещу сочения за основен фаворит за първото място във Втора лига червен тим. Така ЦСКА 1948 допусна второ поредно поражение. Преди няколко дни тимът на Валентин Илиев падна и от Поморие, но с 1:3. По-притеснителното за младия наставник обаче би трябвало да не са загубите, а играта на отбора, която меко казано не върви - футболистите трудно си подават повече от два-три пъти в предни позиции и изключително рядко стигат до голови положения. В отбрана нещата също не са розови, тъй като се допускат твърде много елементарни грешки, а към този момент оправданието е, че състезателите все още не са се сработили.

Иначе срещата започна с лек натиск на червените, но първата опасност бе пред тяхната врата. В 26-ата минута Тони Тасев се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА 1948, излезе сам срещу вратаря, стреля под неговия плонж, но твърде слабо и новото попълнение в защита - Генчев без проблем спря пътя на топката към мрежата на домакините.

Червените отговориха с хубаво включване от задна позиция и шут на Диян Димов в 28-ата минута, който Василев изби.

В 33-ата минута Михайлов намери Цветков в наказателното поле на Монтана, той от своя страна финтира защитник на гостите и стреля от 8-9 метра, но Василев спаси. Десет минути по-късно домакините на три пъти имаха нелоши шансове да открият резултата. Първо Цветков шутира опасно от фаул, но бранител на монтанчани изби пред голлинията в корнер. След неговото центриране защитата на гостите изби към Васев, който стреля отлично от воле, но Василев изби. Последва нова атака, която завърши след изстрел с глава на Зюмбулев в ръцете на гостуващия страж.

Пет минути след почивката Монтана поведе в резултата след гол на Атанас Илиев. Голмайсторът на гостите се възползва от центриране отляво, което двама футболисти в червено не успяха да избият и след майсторски шут изведе своите напред.

ЦСКА 1948 можеше да изравни в 73-ата минута, но изстрелът с глава на Андон Гущеров от 7-8 метра профуча покрай десния страничен стълб. До края на двубоя домакините опитаха да притиснат съперника, но играта им в атака не вървеше и те залагаха предимно на центрирания първо към Светослав Диков, а после и към резервата Петко Петков, които не носиха никакви опасности. Така Монтана съвсем спокойно задържа минималната си преднина.

ЦСКА 1948 - МОНТАНА 0:1