Лудогорец грабна нов трофей! (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец грабна поредния си трофей! Шампионът на България победи носителя на Купата на България Славия с 1:0 и по този начин спечели Суперкупата на България, която е трета в историята на "орлите".
Единственото попадение в срещата бе дело на Клаудио Кешерю в 31-ата минута. Разградчани можеха да постигнат по-убедителна победа, но възпитаниците на Аутуори направиха доста пропуски.
Първата реална опасност за гол бе в 13-ата минута пред вратата на "белите". Сисиньо се пусна по дясното крило, стигна почти до аутлинията и върна към Густаво Кампаняро, който не успя да отправи изстрел от добра позиция.
В 16-ата минута късметът бе на страната на Славия, след като Марселиньо разтърси напречната греда с топовен шут от границата на наказателното поле.
Възпитаниците на Златомир Загорчич отговориха с няколко удара отдалеч, които не намериха целта.
В 29-ата минута Марселиньо изведе с прецизен пас Вирджил Мисиджан сам срещу стража Стергиакис. Бързоного крило вместо веднага да потърси завършващ изстрел, се забави и пропиля с лека ръка положението.

В 31-ата минута "орлите" зарадваха своя главен мениджър Пауло Аутуори, който прави официален дебют начело на Лудогорец. Натанаел опита удар отдалеч, но вместо към очертанията на вратата топката попадна в краката на Кешерю. Нападателят комбинира с Марселиньо и щом намери пролука за стрелба нанесе неспасяем удар с десния крак - 1:0 за Лудогорец!

Втората част стартира с напрежание пред вратата на Лудогорец. В 47-ата минута Галин Иванов падна в наказателното поле и имаше претенции за дузпа, но Георги Кабаков прецени, че такава няма и играта продължи.
Последваха няколко скучни минути преди "зелените" да вдигнат темпото. В 55-ата минута Кампаняро напредна през центъра и шутира, но Старгиакис внимаваше и успя да неутрализира опасността. В следващата атака Марселиньо не успя да отбележи с глава от няколко метра.

Натискът на шампионите продължи. В 61-ата минута Мисиджан намери Марселиньо, който без да се бави му върна жеста. Холандецът пое, премина през човек на Славия и се озова под ъгъл сам срещу вратаря. Тук трябва да отчетем и навременната намеса на Стергиакис, който за пореден път спаси своя тим от второ попадение.

Минута по-късно стражът на софиянци отрази с вещина и опасен шут на Вандерсон.
В следващите минути имаше сериозно затишие и сякаш двата има чакаха с нетърпение да свърши този двубой. Лудогорец контролираше топката, но атакуваше инертно и бранителите на Славия лесно разгадаваха действията на своя опонент.
Чак в самия край на двубоя Лудогорец и Славия малко се пораздвижиха. "Белите" имаха възможност да изравнят от пряк свободен удар, отсъден в близост до наказателното поле, но не успяха да се възползват.
Шампионите пък пропуснаха на два пъти да отбележат втори гол, чрез Шверчок и Марселиньо.
 ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 1:0

1:0 Кешерю 31

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 30. Моци, 90. Форстър, 18. Дяков, 10. Кампаняро, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (68-Лукоки), 93. Мисиджан (83-Жоао Пауло), 28. Кешерю (65-Шверчок)