Левски шампион за девойки до 17 години

Волейболистките на Левски спечелиха шампионската титла на България за девойки до 17 години за настоящия сезон 2017/2018.

Във финалния спор от държавните финали за тази възраст в столичната зала "Люлин" "сините" надиграха категорично ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:17, 25:12). Въпреки, че бе финал, "вечно" дерби нямаше, а домакините доминираха изцяло. Те не позволиха противодействие от страна на армейките и спечелиха мача само за 65 минути игра.

Титлата е още по-сладка за "синия" клуб, след като левскарките триумфираха на свой терен и пред собствена публика. А по пътя към златния връх тимът на Левски бе абсолютен лидер, като спечели всички мачове с по 3:0 гейма и стана шампион без загубен гейм.

Бронзов медалист стана тимът на Марица (Пловдив), който спечели малкия финал на турнира. Волейболистките от Пловдив надиграха Бдин Вида (Видин) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:13) и завършиха на трето място в България.