Федерер се класира за третия кръг на "Уимбълдън"

Осемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 1 Федерер победи без проблеми Лукаш Лацко (Словакия) с 6:4, 6:4, 6:1 за 89 минути.

36-годишният швейцарец пласира 16 аса, направи 4 пробива и доминираше през целия двубой.

Федерер спечели 35 поредни точки при свой сервис от края на първия, през целия втория сет и до 4:1 и 30:0 в третата част. "Доволен съм от представянето си. Лацко може да играе добре на трева, опитен играч е, но аз подходих много сериозно към този мач. Изпитвах удоволствие от играта", заяви Федерер след мача.
В други срещи от втория кръг Даниил Медведев (Русия) победи Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) с 6:3, 6:4, 6:2, а Денис Новак (Австрия) елиминира номер 17 Люка Пуй (Франция) с 6:4, 6:2, 6:7 (8), 3:6, 6:2 за близо три часа игра.
Номер 13 Милош Раонич (Канада) се справи с Джон Милман (Австралия) със 7:6(4), 7:6(4), 7:6(4) за 2:38 часа. Раонич, който е финалист от 2016 година, наниза 34 аса в мача. Той достига до третия кръг на турнира за шеста поредна година. Раонич и Милман си размениха по един пробив във втория сет на мача, а и трети части се решиха след тайбрек. Канадецът отпадна на четвъртфиналите през миналата година след загуба от бъдещия шампион Роджър Федерер. Следващият съперник на Раонич е Денис Новак.

11-ият в схемата Сам Куери (САЩ) постигна успех над Сергей Стаховски (Украйна) със 7:6(4), 6:3, 6:3.

Двама фрунцузи продължават в третия кръг. Номер 22 Адриан Манарино победи Райън Харисън (САЩ) със 7:5, 7:5, 7:6(4), а Гаел Монфис елиминира Паоло Лоренци (Италия) с 3:6, 6:3, 7:6 (5), 7:6(3).