Голяма победа на Виктория Томова й осигури мач със Серина Уилямс

Виктория Томова постигна първа победа на турнир от Големия шлем. Първата ракета на България спечели със 7:6(3), 6:1 срещу Тереза Смиткова от Чехия в първия кръг на "Уимбълдън". 23-годишната софиянка изигра отличен мач и стигна до крайния успех за 1 час и 19 минути.

Следващата съперничка на Томова ще бъде определяната за най-великата тенисистка в историята Серина Уилямс.

Победата над Смиткова й осигури 57 000 паунда от наградния фонд и 70 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 135-о място.

Срещу чехкинята Вики бе стабилна от самото начало. Тя успяваше да затрудни съперничката си при нейн сервис и да взима подаванията си. Томова поведе с 4:2 и 5:3, като на два пъти сервираше за сета. Българката не успя да го затвори, но в последвалия тайбрек започна отлично и поведе с 5:0. Смиткова спечели три точки, но след отличен прехвърлящ удар Вики поведе с 6:3 и след това спечели сета.

След оспорван първи гейм на втората част мачът се превърна в рецитал на Томова, която загуби само една точка в следващите три гейма. Тя поведе с 5:0, когато се стигна до първи гейм на съперничката й в сета. Малко по-късно, при втория си мачбол, тя стигна до крайния успех.

В сряда Вики ще се изправи срещу бившата номер 1 света и носителка на 23 титли от Големия шлем Серина Уилямс. 36-годишната американка преди няколко месеца се завърна на корта, след като мината година роди. В първия й турнир от Големия шлем след завръщането тя достигна до осминафиналите на "Ролан Гарос", където трябваше да се изправи срещу Мария Шарапова, но се отказа поради контузия.