Очаквайте в 10:00: Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Варненец спечели Green Life Tennis Cup 2018

Пламен Любенов, който играе на аматьорско ниво във варненския тенис клуб „Велто“, спечели Green Life Tennis Cup 2018. На финала той победи категорично с 2:0 сета (4:0, 4:1) Христо Янков и си тръгна с голямата награда на надпреварата.

Турнирът се проведе от 25 юни до 1 юли в луксозния комплекс “Грийн Лайф Ризорт” на Каваци и предложи много тенис и забавления В мъжката схема нямаше изявен фаворит, но срещите бяха оспорвани и с качествени разигравания. За полуфиналите се класираха Христо Янков – Мартин Милчев и Пламен Любенов – Божидар Николов, а за до финала стигнаха Любенов и Янков.

Последният мач от надпреварата предложи агресивен тенис и много емоции. Пламен Любенов не загуби концентрация през цялото време и приключи срещата с едва пет непредизвикани грешки. Опонентът му го затрудни само в деветия гейм, но нямаше сили за повече. Така варненецът спечели първия си турнир от семейната тенис и СПА верига Уикенд тур, като си тръгна с ваучер за 5-дневна почивка в “Грийн Лайф Ризорт” Банско и ваучер на стойност 150 лв. от Wilson за пазаруване в магазини Sport Box. Янков получи ваучер на стойност 100 лв.

“Днес играта ми вървеше и се представих добре – каза Пламен след победата. – Конкуренцията в турнира беше голяма, а и съперникът ми на финала е бил състезател и играе силно. Но след като миналата пролет загубих финала в “Санта Марина Оупън” 2017, сега бях мотивиран да спечеля. Резултатът изглежда категоричен, но всеки гейм минаваше през равенство и беше оспорван. Христо изпусна много възможности, а аз се възползвах от моите. Играх агресивно, атакувах го на бекхенд и излизах на мрежата. Той не очакваше такава тактика, тъй като в аматьорските турнири се играе по-меко и от дъното на корта. Но този път реших да сменя стратегията, рискувах и спечелих повечето точки по този начин. Поздравявам организаторите и основния виновник за тези турнири Ивайло Цанков за избора на дестинации и за организацията. Пътувам на тези състезания заедно със съпругата и с дъщеря ми, и на тях също много им харесва. В Каваци имаше всичко – и плаж, и море, и много тенис, при това на високо ниво.”

Жените в Green Life Tennis Cup 2018 играха всяка срещу всяка в една група. С пълен актив победи и тази година шампионка стана Дияна Митева, който си тръгна с ваучер на стойност 100 лв. и преотстъпи голямата награда - 5-дневна почивка, на втората в класирането Мариана Грозданова.

При смесените двойки триумфираха Дияна Митева и Мартин Милчев, като се наложиха на финала над българо-руската двойка Божидар Николов и Николай Кондратиев.

Всички финалисти получиха тениски Wilson, като церемонията по награждаването беше в бар „Ориент“ на комплекса. Състезателите играха много тенис, а домакините от “Грийн Лайф Ризорт” осигуриха перфектни условия. Циклонът „Нефели“ не наруши графика на надпреварата, а тенис ваканцията приключи с празник по случай Джулай морнинг на брега на морето.

Следващата тенис почивка на Уикенд тур ще се проведе от 3 до 9 септември в Дюни, като за пръв път домакин на старт от семейната тенис и СПА верига ще бъде “Дюни Роял Ризорт”. Преди нея предстоят два уикенд турнира – “Хисар Оупън” от 13 до 15 юли и “Риу Правец Оупън” от 3 до 5 август.